Klub Miłośników Komunikacji

Linie turystyczne

Turystyczne linie autobusowe są świetnym rozwiązaniem dla wielu ludzi, którzy chcieliby zobaczyć kawałek miasta. Świetnym przykładem tego typu atrakcji turystycznej jest tramwajowa linia 0, która wiedzie przez najciekawsze tereny miasta. Wynajęty przewodnik wysiada z wycieczką na poszczególnych przystankach, oprowadza, opowiada o historii mijanych obiektów.

Jest to rewelacyjna forma rozrywki nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla mieszkańców danego miasta. Poznańskie dzieci, których rodzice często gonią za karierą i pieniędzmi nie mają czasu dla swoich pociech. Najmłodsi niechętnie opuszczają próg swojego domu i niewiele wiedzą o własnym mieście. Wyprawa takim autobusem lub tramwajem z klasą lub grupą przedszkolną pozwala na poznanie własnego otoczenia i poznanie historii miasta.

Related Articles

Druga linia metra w Warszawie

Warszawa w dalszym ciągu stawia wszystko na jedną kartę ? tak wielka inwestycja jak budowa nowej linii metra musi być dokładnie przemyślana. Prawdą jednak jest, że mosty nad Wisłą każdego dnia o stałych porach (od 7 do 10 rano a później od 16 do 18) są całkowicie zapchane samochodami. Druga[…]

Read More »