Klub Miłośników Komunikacji

Druga linia metra w Warszawie

Warszawa w dalszym ciągu stawia wszystko na jedną kartę ? tak wielka inwestycja jak budowa nowej linii metra musi być dokładnie przemyślana. Prawdą jednak jest, że mosty nad Wisłą każdego dnia o stałych porach (od 7 do 10 rano a później od 16 do 18) są całkowicie zapchane samochodami. Druga linia metra, która w odróżnieniu od pierwszej, biegnącej tylko po zachodniej stronie miasta, przebiegałaby pod mostem Świętokrzyskim, mogłaby sporo ułatwić w drodze warszawiaków do pracy.

Druga linia metra w Warszawie budzi jednak kontrowersje ? mieszkańcy stolicy mają wątpliwości, czy ta inwestycja się opłaci, kiedy środki transportu z roku na rok stają się coraz wydajniejsze i coraz mniejsze. Poza tym budowa nie potrwa dwa, trzy ani 10 lat ? jest to bardzo duża inwestycja na bardzo długi czas.

Related Articles

Linie turystyczne

Turystyczne linie autobusowe są świetnym rozwiązaniem dla wielu ludzi, którzy chcieliby zobaczyć kawałek miasta. Świetnym przykładem tego typu atrakcji turystycznej jest tramwajowa linia 0, która wiedzie przez najciekawsze tereny miasta. Wynajęty przewodnik wysiada z wycieczką na poszczególnych przystankach, oprowadza, opowiada o historii mijanych obiektów. Jest to rewelacyjna forma rozrywki nie[…]

Read More »